Την τετάρτη 18 Μαΐου 2022 οι σχολικές μονάδες της ΔΔΕ Φωκίδας ανταποκρινόμενες στο κάλεσμα του Τμήματος Σχολικών Δραστηριοτήτων ΔΔΕ Φωκίδας συμμετείχαν σε διαδικτυακή παρουσίαση των προγραμμάτων σχολικών δραστηριοτήτων που υλοποίησαν κατά το σχολικό έτος 2021-2022. Συμμετείχαν τα σχολεία: Γυμνάσιο Ευπαλίου, ΓΕΛ Ευπαλίου, Γυμνάσιο Γαλαξιδίου, ΓΕΛ Γαλαξιδίου, ΕΕΕΕΚ Άμφισσας, 10 ΕΚ Άμφισσας, Μουσικό Σχολείο Άμφισσας, ΓΕΛ Άμφισσας, Γυμνάσιο Ερατεινής με ΛΤ, Γυμνάσιο Δεσφίνας με ΛΤ, Γυμνάσιο Ιτέας, Γυμνάσιο Άμφισσας, Γυμνάσιο Λιδωρικίου και ΓΕΛ Λιδωρικίου. Η παρουσίαση υπήρξε μια εξαιρετική ευκαιρία για τα σχολεία να παρουσιάσουν τη δουλειά τους και να ενημερωθούν για τη δουλειά των άλλων σχολείων στο πλαίσιο της διάχυσης και της ανταλλαγής καλών πρακτικών και ιδεών! Επισυνάπτεται η πρόσκληση και το πρόγραμμα των παρουσιάσεων!

Στην ιστοσελίδα του Τμήματος στην κατηγορία ΥΛΙΚΟ βρίσκονται ανεβασμένο το υλικό που έστειλαν οι σχολικές μονάδες ώστε να είναι προσβάσιμο από όλους/ες μας! Ευχαριστούμε θερμά όλους/ες τους/τις συμμετέχοντες μαθητές/τριες και εκπαιδευτικούς!!!